Gayrimenkulpiyasasi.com – Emlak haberleri , Emlak sözlüğü, Konut Projeleri, İnşaat Firmaları, Krediler ve vergiler hakkında her şey ..

Yeni sistem internette ev aramalarını 15 kat artırdı

Yeni sistem ‘lise’ kelimesiyle emlak aramalarını 15 kat artırdı. Yeni sistemde “Eve en yakın liseye kayıt olunması” ile ilgili haberi duyanlar, ilan sitelerinde seçmek istedikleri okula yakın yerlerde ev bakmaya başladı. bu uygulama TEOG yerine gelecek olan bu uygulama, insanları sınav telaşından alıp ev arama telaşına doğru sürüklüyor. Haberi duyan ev sahipleri ülkenin genelinde fiyatları […]

Yeni sistem internette ev aramalarını 15 kat artırdı
13 Kasım 2017 - 12:08 'de eklendi.

Yeni sistem ‘lise’ kelimesiyle emlak aramalarını 15 kat artırdı.

Yeni sistemde “Eve en yakın liseye kayıt olunması” ile ilgili haberi duyanlar, ilan sitelerinde seçmek istedikleri okula yakın yerlerde ev bakmaya başladı. bu uygulama TEOG yerine gelecek olan bu uygulama, insanları sınav telaşından alıp ev arama telaşına doğru sürüklüyor.

Haberi duyan ev sahipleri ülkenin genelinde fiyatları şişirmeye başlamış. Trabzon Faal Emlakçılar derneği başkanı Ayhan Taflanın yazısında detayları okuyabilirsiniz.

Arama motorlarında emlak katagorisinde “liseye yakın” kelimesinin aranıyor olması dikkat çekti. bunun üzerine ilan sahipleri başlıklara “Liseye Yakın”, “….  Lisenin yanında” gibi anahtar kelimeler yazıyor. Açıklama kısımlarında ise yakın olduğu lisenin durumunu anlatan açıklamalar oluyor.

Verilere göre, TEOG yerine getirilen yeni sistemin ayrıntılarının belli olduğu 5 Kasım 2017 tarihi itibarıyla sahibinden.com’da “fen lisesine yakın” emlak araması bir bütün olarak görülmeye başlandı ve bu arama “lise” kelimesini içeren sorgularda 2. sıraya yerleşti.

5 Kasım – 8 Kasım tarihleri arasında aynı emlak aramalarında en çok kullanılan ibareler ise sırasıyla “fen lisesi”, “”fen lisesine yakın“, “Anadolu lisesi” ve “liseye yakın” olarak gerçekleşti.

 

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER